Skip to main content

Cloud Services in Modern Information and Teamwork (5 cr)

Code: C-02471-YY00CG21-3013

General information


Enrollment
12.08.2024 - 30.06.2025
Registration for the implementation has begun.
Timing
09.09.2024 - 31.08.2025
Implementation is running.
Number of ECTS credits allocated
5 cr
Institution
Oulu University of Applied Sciences, Linnanmaan kampus
Teaching languages
Finnish
Seats
0 - 500
No reservations found for realization C-02471-YY00CG21-3013!

Evaluation scale

Approved/Failed

Objective

-

Methods of completion

-

Methods of completion

-

Content

-

Location and time

Opintojakso toteutetaan verkko-opintoina Oamkin Moodlessa. Kyseessä on non-stop verkko-opintojakso.

Materials

-

Teaching methods

Kyseessä on non-stop verkko-opintojakso. Non-stop tarkoittaa, että voit aloittaa opintojakson milloin tahansa, voit tehdä opinnot milloin tahansa ja opiskelu perustuu itsenäisiin tehtäviin. Voit suunnitella itselle sopivan aikataulun ja edetä omaan tahtiin. Opiskelu etenee Moodlessa, mutta työskentely tapahtuu pilvipalveluita hyödyntämällä. Tarkemmat ohjeet ja tiedot löytyvät Moodle-alustalta.

Employer connections

Opintojakson johdanto-osassa on mukana työelämän asiantuntijoita.

Exam schedules

Opintojaksolla ei pidetä tenttiä. Opintojakson hyväksyminen edellyttää oppimistehtävien tekemistä ohjeiden mukaan. Ohjeet Moodlessa.

Completion alternatives

Toteutuksella ei ole valinnaisia suoritustapoja, mutta Moodlessa on tarjolla valinnaisia oppimistehtäviä suorittaa opintojakso. AMK- ja YAMK-opiskelijoiden tehtävät eriytyvät opintojaksolla. Kehittämishaaste on valittavissa AMK- tai YAMK-tasoisena ja arviointikriteerit määräytyvät tämän valinnan perusteella.

Student workload

Työskentely tapahtuu Moodlessa, annetun aikatauluehdotuksen mukaisesti. Osallistuja voi myös suunnitella itselle sopivan aikataulun ja edetä omaan tahtiin.

Qualifications

-

Go back to top of page