Culture management as a profession (1cr)
Code: C-02631-KURKU2-3005
General information
- Enrollment
- 02.07.2025 - 22.06.2026
- Registration for the implementation has begun.
- Timing
- 29.09.2025 - 31.07.2026
- The implementation has not yet started.
- Number of ECTS credits allocated
- 1 cr
- Institution
- HUMAK University of Applied Sciences, Paikkaan sitomaton
- Teaching languages
- Finnish
- Seats
- 10 - 300
- Course
- C-02631-KURKU2
Unfortunately, no reservations were found for the realization Culture management as a profession C-02631-KURKU2-3005. It's possible that the reservations have not yet been published or that the realization is intended to be completed independently.
Evaluation scale
0-5
Objective
Opiskelija - Rakentaa itselleen kokonaiskuvan kulttuurituottajan ammatista
Content
Sisältö - kulttuurituottajan ammatti-identiteetti: kompetenssit, taidesuhde ja monialainen soveltaminen
Location and time
Kurkistuskurssit on suunniteltu tutustumisopinnoiksi Humakin koulutuksiin. Kurkistuskurssit sopivat siten erityisesti toisen asteen opiskelijoille. Kurkistuskursseille voivat osallistua lisäksi kaikki muut Humakin opinnoista kiinnostuneet.
Evaluation methods and criteria
Hyväksytty: Opiskelija on osallistunut opintojakson lähiopetukseen ja palauttanut tehtävät annettujen ohjeiden ja määräaikojen puitteissa. Hylätty: Opiskelija ei ole osallistunut opintojakson lähiopetukseen tai palauttanut tehtäviä annettujen ohjeiden tai määräaikojen puitteissa.